Znamy zwycięzców Plebiscytu Sportowego Zagłębia Miedziowego w kategoriach Najpopularniejszy Zawodnik i Trener, Najlepsza Impreza Sportowa Roku 2019 oraz Najpopularniejszy Zawodnik i Trener Piłkarskich Niższych Lig. Kto triumfował w tym roku?

Do ostatnich sekund czytelnicy oddawali głosy na swoich ulubieńców, by ci znaleźli się w gronie laureatów Plebiscytu Sportowego Zagłębia Miedziowego i odebrali nagrody na uroczystej gali w hotelu Qubus w Legnicy, która odbędzie się 7 lutego. Wtedy poza zwycięzcami plebiscytu poznamy też triumfatorów na Najlepszego Trenera i Zawodnika roku, a także innych nagród kapituły i samorządów.

Najbardziej zacięta na finiszu była walka „bratobójcza” w kategorii najpopularniejszy trener. Co ciekawe, doszło do remisu! Trener taekwon-do Karol Forgiel (szkoleniowiec klubu Złotoryja-Jawor) zremisował ze swoim byłym szkoleniowcem Łukaszem Stawarzem (opiekun legnickiego klubu). Obaj zajęli ex aequo trzecie miejsce.

Ciekawie było też w kategorii Najlepsza Impreza Sportowa Roku. Tu ostatecznie triumfował 1. Bieg Cysterski w Krotoszycach, którego dzielnie próbowali gonić zwolennicy Karate Cuprum Cup. W ostatnich dwóch latach to właśnie turniej karate zwyciężał.

W pierwszym w historii plebiscycie na Najpopularniejszych w Piłkarskich Niższych Lig triumfowali reprezentanci Górnika Lubin: piłkarz Karol Gracz i trener Przemysław Cielewicz.

Kto może być już za to pewny wyróżnienia, dzięki głosom czytelników:

NAJPOPULARNIEJSZY ZAWODNIK

  1. Patryk Papros (Legnica, karate)
  2. Wioletta Hanisch (Legnica, taekwon-do)
  3. Nikola Kozłowska (Legnica, karate)
  4. Mieszko Fortuński (Lubin, bilard)
  5. Artur Trubicki (Ścinawa, karate)

NAJPOPULARNIEJSZY TRENER

  1. Enkeleid Dobi (Polkowice, piłka nożna)
  2. Kamila Dymidziuk (Legnica, karate)
  3. Karol Forgiel (Jawor-Złotoryja, taekwon-do)
  4. Łukasz Stawarz (Legnica, taekwon-do)

NAJLEPSZA IMPREZA SPORTOWA

  1. Bieg Cysterski w Krotoszycach

NAJPOPULARNIEJSZY ZAWODNIK PIŁKARSKICH NIŻSZYCH LIG
Karol Gracz (Górnik Lubin)

NAJPOPULARNIEJSZY TRENER PIŁKARSKICH NIŻSZYCH LIG
Przemysław Cielewicz (Górnik Lubin)

Źródło: e-legnickie.pl