Na oficjalnej stronie Gminy Ścinawa ukazał się  artykuł pt „Radny chce ekstraklasowego boiska dla Zaborowa?!

Artykuł  zawiera szereg informacji, w założeniu mających stawiać radnego Marka Barylaka w złym świetle.

Uważamy, że bez względu na to, po czyjej stronie jest racja, publikowanie tego typu materiałów jest naruszeniem  zasad prowadzenia dyskusji publicznej.

Kierujemy do administratora prośbę o nie umieszczania na oficjalnej stronie Gminy Ścinawa tego typu artykułów. Jednocześnie apelujemy o  zdjęcie tego materiału i zaprzestanie w przyszłości publikacji materiałów o podobnym charakterze. Spór prowadzony w takiej formule szkodzi wizerunkowi naszego miasta. Twierdzimy, że są inne metody prowadzenia wymiany poglądów. Strona urzędowa nie może być miejscem dla tego typu działań. Przypominamy, że portal jest naszą wspólną własnością, radnego Marka Barylaka również.

W naszej ocenie, oficjalna strona Gminy Ścinawa  jest miejscem do publikowania informacji o życiu naszej społeczności, o sukcesach, o wydarzeniach istotnych dla nas wszystkich. Spór radnego z władzą, w ramach pełnionego przez niego mandatu, nie należy do tej kategorii tematów.  Aktywność radnego nie może być usprawiedliwieniem dla  takich działań. Czy radni zgłaszający w interpelacjach np. prośby o remonty dróg też zasłużą na podobne artykuły na stronie urzędowej? My, jako społeczność już przechodziliśmy etap publicznego piętnowania na stronach urzędowych osób mających odmienne zdanie w stosunku do władzy.  Przeżyliśmy już czas oczerniania radnych, czas nielegalnego nagrywania spotkań, czas  publikowania nieodpowiedzialnych tekstów na tablicach ogłoszeń czy na przydrożnych drzewach.  Nie wracajmy do tych mrocznych czasów. Przypominamy, że wszyscy wspólnie, w sposób zdecydowany odrzuciliśmy te metody.  Prowadźmy spory zgodnie z przyjętymi standardami.