Po blisko dwóch dniach od naszego ostatniego apelu o opublikowanie wyników zapytania na „Pielęgnację kwietników, skalników i klombów oraz wykonanie cięć pielęgnacyjnych żywopłotów w mieście Ścinawa”, które to zostało ogłoszone  przez gminę Ścinawa w dniu 9 września br, wyniki przetargu zostały nareszcie podane do publicznych wiadomości.

Cieszymy się tak zwyczajnie, że informacja jest i nie czepiamy się już tego, że dokument sygnowany jest na 2 października, a na BIP- ie ukazał się 18 października czyli blisko po dwóch tygodniach od daty podpisania, ważne jest to, że wiemy kto zadba o zieleń miejską przed zimą, szczególnie w sytuacji gdy ustalony termin realizacji wskazanych zadań mija 31 października.

Do postępowania stanęły dwie firmy:  Pielęgnacja zieleni i wycinka drzew Dariusz Kraśniewicz z Wołowa, który wycenił usługę na 11.500 zł i Mat-Pol Mateusz Kłos z Górzyna w Gminie Rudna z ofertą na 7.100 zł. I tak oto firma Mat-Pol zadba o naszą zieleń miejską przed zimą. 

Oczywiście nie byliśmy sobą, a urzędnicy sobą, gdyby w ogłoszeniu nie pojawił się błąd a my tego błędu byśmy nie wyłapali. Zgodnie z naszą deklaracją będziemy wspierać ścinawskich urzędników w ich walce o poprawę jakości obsługi mieszkańców naszej gminy. Wszystko wskazuje na to, że urzędnicy raczej nie sprawdzają tego co publikują w swoich ogłoszeniach, ponieważ znowu wykazano błędny punkt z zapytania ofertowego, tym razem urzędnicy powołali się na punkt VIII zamiast VI w informacji o najniższej ofercie. Swoją drogą w ogłoszeniu nie ma nawet punktu VIII.  

Korzystając z faktu, że mówimy o jakości urzędniczej pracy  apelujemy do pracowników magistratu by rozstrzygnięcia, oprócz ich publikacji w ogłoszeniu,  publikowane były w odpowiedniej zakładce na BIP-ie tj. w rozstrzygnięciach. 

A tak przy okazji nasuwa się pytanie. Co dzieje się z przetargiem na rewitalizację zieleni miejskiej, który miał się zakończyć w czerwcu 2020r? Czy na wiosnę ruszą prace na które czekają mieszkańcy? Prace które, jak zapowiadano zmienią radykalnie wygląd naszego miasteczka.

Do tematu zieleni miejskiej powrócimy.