11 października (piątek) na naszej stronie internetowej pojawił się artykuł pt. „Czy firma SADIDA będzie zarządzać parkingiem?” , dotyczący naszych wątpliwości co do tego, kto będzie zarządzał ścinawskim parkingo-statkiem.

Miło nam poinformować mieszkańców, że nasz artykuł dotarł do ścinawskich urzędników, bo już 14 października (poniedziałek) ukazało się poprawiane ogłoszenie o rozstrzygnięciu zapytania. Po poprawce jasno i czytelnie widać, że najlepszą ofertę złożyła firma SADiDA. Dziś ma 100 punktów za ofertę, a nie jak było wcześniej 52.

Jednak pracownicy ścinawskiego magistratu nie do końca chyba doczytali nasz artykuł, ponieważ nie poprawili drugiego z wymienionych błędów a mianowicie nie zmienili punktu VI na VIII w „Oferta nr 2 – SADIDA Dariusz Talga AL. Kasprowicza 2, 51-137 Wrocław – jest najkorzystniejsza w oparciu o Kryterium wskazane w punkcie VI zapytania ofertowego tj. cena”. Przypomnijmy, że punk VI dotyczy sposobu składania ofert a nie kryterium wyboru oferty.

Może jest to spowodowane pośpiechem w szybkiej zamianie roztrzygnięcia, gdyż drugi wskazany przez nas błąd, jest w naszej ocenie oczywistą omyłką pisarską i tak go traktujemy.

Jednak niezwykle nam miło, że nasza interwencja odniosła nasz pierwszy mały sukces w ciągłej walce ścinawskich urzędników o poprawę jakości funkcjonowania administracji samorządowej w naszej gminie, a władze szybko rozwiały nasze wątpliwości.

Wierzymy, że firma SASIDA zainspiruje kierowców do aktywnego parkowania na naszym pięknym obiekcie. Przychody z parkingu, to też podstawa do realizacji koncepcji zwrotu podatku VAT z tej inwestycji, bo na razie na parkingu można parkować za darmo. Czy to się zmieni jak firma SADiDA przejmie go w zarządzanie nie wiemy.

Przypomnijmy, że obiekt został nominowany do Gryfa Dolnośląskiego w kategorii ”Wizjoner Przestrzeni”.

Z niecierpliwością czekamy również na rozstrzygnięcie zapytania ofertowego na pielęgnację kwietników, skalników i klombów oraz wykonanie cięć pielęgnacyjnych żywopłotów w mieście Ścinawa, które zostało ogłoszone 9 września a termin na wykonie prac zawartych w zapytaniu upływa 31 października 2019r.