Dziś powracamy do tematu, który wywołał tak wiele emocji czyli do tematu zmian w rozkładzie jazdy pociągów na stacji Ścinawa. Niestety potwierdzają się nasze przypuszczenia.

Wszystkim, którzy korzystają z usług PLK i PKP Inter City polecamy lekturę rozkładu jazdy pociągów, jaki będzie obowiązywał po 15 grudnia na stacji Ścinawa. Na Portalu Pasażera, po wpisaniu daty „15 grudzień” znajdziecie Państwo wszelkie potrzebne informacje o zamiarach przewoźników..

Na stronie Lubin.pl można przeczytać, że od 15 grudnia nastąpią znaczące zmiany w rozkładach jazdy pociągów w naszym regionie. Przeczytamy tu, że „ W naszym mieście będą zatrzymywać się pociągi: TLK Wolin (pociąg wakacyjny), IC NightJet, TLK Szyndzielnia, IC Swarożyc, IC Mehoffer oraz IC Bolko. Oznacza to, że z Lubina dojedziemy bezpośrednimi połączeniami m.in. do Bielska Białej, Świnoujścia, Wiednia, Berlina, Budapesztu, Katowic, Krakowa, Szczecina i Lublina”. Pełna euforia i zadowolenie. Kolejny sukces władzy.

Mino usilnych starań nie udało się nam uzyskać w Biurze Prasowym Inter City, rozkładu jazdy jaki będzie obowiązywał po 15 grudnia dla stacji Ścinawa.. Państwo z Inter City nie chcieli potwierdzić czy dotychczasowe pociąg IC będą się zatrzymywać w Ścinawie czy też nie. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie pojedziemy już bezpośrednio do: Bielska Białej, Świnoujścia, Katowic, Krakowa, Szczecina, Lublina i Berlina. W rozkładzie jazdy stacji Ścinawa po 15 grudnia praktycznie brak jest koloru czerwonego co oznacza, że na naszej stacji nie będzie zatrzymywał się żadem z ww pociągów. Pozostał mam tylko jeden pośpieszny do Warszawy. Decydenci zapewne uznali, że jakiś kontakt z „wielkim światem” się nam należy. Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że przy okazji zlikwidowano nam też 3 zwykłe pociągi pasażerskie.

W sprawach kolejnictwa na Dolnym Śląsku zaczyna robić się ciekawie. Wrocławska Gazeta Wyborcza zapowiada radykalne zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na Dolnym Śląsku. Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego zaprzecza ale coś jest na rzeczy, skoro na Portalu Pasażera można potwierdzić przyszłe zmiany.

Można niestety odnieść wrażenie, że za zgodą koalicji PIS – Bezpartyjni zachodzą w rozkładach jazdy jedynie takie zmiany na których korzysta tylko i wyłącznie miasto Lubin.

A nasi radni siedzą i myślą. Może jakieś stanowisko, apel w tej sprawie Szanowni Państwo?